Když vám škola nestačí, aneb jak vzniklo coworkingové centrum NZ

Když procházíte kolem Smíchovské SPŠ a gymnázia, jen stěží by vás napadlo, že se za jejími zdmi skrývá něco víc. Jedná se o místo neomezených možností, kde mají všichni možnost pracovat na svých projektech, tvořit budoucnost...

Když procházíte kolem Smíchovské SPŠ a gymnázia, jen stěží by vás napadlo, že se za jejími zdmi skrývá něco víc. Jedná se o místo neomezených možností, kde mají všichni možnost pracovat na svých projektech, tvořit budoucnost a škola je v tom plně podporuje.

Jedním ze studentů byl i dnes jednadvacetiletý Petr Štěpánek, který od prvního momentu vyčníval svými nápady a technickým nadáním. Dalo by se tak říci, že cokoli, na co sáhnul, mu kvetlo pod rukama. Když jeho vrstevníci trávili veškerý svůj čas hraním počítačových her, čtrnáctiletý Petr vyvinul robotickou ruku. A když Petrovo okolí začalo trávit čas vymetáním večírků a balením holek, on založil se společníky firmu na vývoj elektrických skateboardů. Dokonce se kvůli zajištění jejich výroby odstěhoval teprve osmnáctiletý Petr na několik měsíců do Číny. 

Petr ale nedokáže stát dlouhou dobu na jednom místě. Bylo mu líto, že část školy, bývalé dílny, je zastaralá a hlavně nevyužitá. Přišel tak za ředitelem školy Radko Sáblíkem a následně na Magistrát hl. m. Prahy s nápadem: “Sdružíme mladé lidi se zájmem o technologie a podnikání a vytvoříme místo, kde se pro ně budou pořádat vzdělávací a networkingové události, a kde jejich technologické startupy najdou zázemí.” 

Slovo dalo slovo a Petr se svými pomocníky brzy získali od radního školství hl. m. Prahy Víta Šimrala podporu i finance. Psal se podzim 2020 a od té doby zní z bývalých dílen bez přestání vrtačky a dělnické práce. 

Next Zone se skládá ze tří částí. Event space nabízí účastníkům i partnerům dvoupatrový prostor pro pořádání hybridních událostí. Ano, hybridních. To znamená, že se akce odehrává na místě, ale zároveň je díky zabudovanému video systému a internímu video týmu streamovaná na webovou platformu. Maker Space nabízí vývojové a výrobní prostřední pro hardwarové startupy a dává jim k dispozici plně vybavené dílny. Jsou libo profesionální CNC stroje nebo laserové řezačky? V Next Zone jsou k dispozici! Next Zone trojici uzavírá Inkubátor Startupů. 

Místo pro mladé lidi, kde mohou za podpory Smíchovské SPŠ a gymnázia a Magistrátu hl. m. Prahy nastartovat svoje technologické podnikání.

Jakub Jarolímek, vedoucí komunikační strategie

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek