Seznamovák 2021: Poznávání spolužáků i zajímavé přednášky

Také v letošním roce naše škola pořádala seznamovací kurz pro studenty prvního ročníku. Jak týden plný sportu, aktivit a zábavy probíhal? Aby se mohli noví studenti Smíchovské střední průmyslové školy pořádně seznámit...

Také v letošním roce naše škola pořádala seznamovací kurz pro studenty prvního ročníku. Jak týden plný sportu, aktivit a zábavy probíhal?

Aby se mohli noví studenti Smíchovské střední průmyslové školy pořádně seznámit se svými novými spolužáky, zorganizovala SSPŠ pětidenní seznamovací kemp, který se odehrával ve Varvažově. 

Když jsme dorazili do našeho cíle, zabydleli jsme se v chatkách. Areál byl celkově pěkný, nacházel se hned vedle lesa a byl vybavený kuchyní, jídelnou a dvěma fotbalovými a volejbalovými hřišti. 

Hlavní náplní kempu byla velká soutěž mezi třídami. Ta se skládala z turnajů ve volejbalu, fotbalu, ale i přetahování a běhacích piškvorkách. Soutěžilo se i v biatlonu, nebo scrabblu, který prověřil nejen naše lingvistické, ale i sportovní schopnosti. Nakonec nás čekal survival, ve kterém se týmy předháněly v plnění nejrůznějších úkolů, od tahání auta, až po rozdělávání ohně. Otrlejší studenti mohli získat pro svůj tým výhodu splněním extra úkolu ve studené říčce. Vyhrál ten tým, který splnil všechny úkoly v co nejrychlejším čase. Celá soutěž přispěla k seznámení studentů a díky soutěživé atmosféře utužila týmového ducha nově vznikajících kolektivů. 

Na názor o tomto kurzu jsme se zeptali nové studentky oboru IT Kristýny Dřevikovské:       Na seznamovací kurz jsem se moc těšila, ale zároveň se bála, i přes to, že jsem znala hromadu lidí. Doufala jsem, že budu ve třídě s mými kamarády, to mi ale bohužel nevyšlo. Poznala jsem ale spoustu nových lidí, se kterými jsem si skvěle sedla a jsem ráda, že byla možnost se potkat.

Kromě těchto aktivit jsme si mohli popovídat o Mediálním domě Preslova s jejími členy, nebo o chodu školy se studenty 4. ročníku. Také jsme si mohli od Petra Štěpánka, absolventa SSPŠ, poslechnout přednášku o bioinženýrství, jeho cestě do Číny a hlavně o jeho novém projektu, coworkingovém centru, které vzniká na půdě naší školy. O tomto projektu můžete zjistit více v první polovině tohoto vydání. 

Tento kurz nám pomohl se dobře seznámit s našimi novými spolužáky, dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavostí o naší škole, jejích projektech a o tom, jak se do nich můžeme zapojit. Kurz se vydařil k plné spokojenosti všech zúčastněných a studenti prvních ročníků se již jistě těší na příští sportovní kurz, ve kterém budou mít šanci mezi sebou znovu poměřit své síly.

Jakub Hrbek, Adam Svatoš

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek