iKAP2 – Pracujeme v sobotu i neděli, ve dne i v noci

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Praha připravuje svůj projekt „iKAP2“ v rámci výzvy MŠMT. Nabídla všem zřizovaným pražským středním školám možnost se projektu zúčastnit jako partner a požádala je o zaslání projektových záměrů. Termín byl opravdu šibeniční, pouhý jeden týden. A tak své náměty zaslalo jen deset škol, a to v rozsahu od pár set tisíc do milionů.

„Smíchovská škola podala nejvíce záměrů a také v nejvyšším finančním rozsahu,“ řekla nám k tomu Veronika Součková, pracovnice Pražského pedagogického institutu, který za Prahu bude projekt podávat, „Nyní musíme dokument připravit a s partnery doladit tak, aby odpovídal podmínkám dané výzvy,“ přidala vysvětlení. 

Mnohé školy asi odradil fakt, že bylo tak málo času, což však není problém na škole naší. Ředitel Radko Sáblík uskutečnil v sobotu od pěti do sedmi hodin kulatý stůl pomocí videokonference, kterého se zúčastnilo 22 učitelů, absolventů a studentů. Ti se domluvili na základních obrysech záměrů a pustili se do práce. 

„Jsem hrozně rád, že tolik lidí bylo ochotno sobotní podvečer věnovat škole,“  neskrýval spokojenost Radko Sáblík, „Zapojených ale je ještě víc, na přípravě našich záměrů se podílejí i další, co třeba z rodinných důvodů nemohli v daný čas být online,“ dodal vysvětlení. 

„Těmi dvěma hodinami to neskončilo,“ konstatoval Petr Gangur, absolvent, učitel a vedoucí Projektového oddělení na Smíchovské SPŠ a gymnáziu, ale i student práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, „S mnoha řešiteli jsme si chatovali dlouho do noci a pokračovali i v neděli. A v tu neděli jsme asi od osmi do jedenácti večer byli online s ředitelem školy a několika kolegy a ladili jsme poslední detaily. Naše záměry jsem v přijatelné podobě odeslal krátce před ŠKOLSTVÍ půlnocí. Byli jsme první, jak mi potvrdili, měli jsme k dobru ještě jeden den,“ dodal s hrdostí v hlase. 

Přesně tak. To jsme prostě my. Slovo nemožné jsme na žádost ředitele vyškrtli ze svého slovníku již před několika roky, pracujeme pro školu v sobotu i neděli, ve dne i v noci.

Redakce

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek