Vyhlášení výsledků soutěže v kybernetické bezpečnosti

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Ředitel a studenti Smíchovské SPŠ a gymnázia se zúčastnili slavnostního vyhlášení již pátého ročníku Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti. Radko Sáblík byl jedním z pěti řečníků, poděkoval pořadatelům za jejich obětavou práci při přípravách soutěže a upozornil na konferenci o kybernetické bezpečnosti, kterou budou naši studenti pod jeho kuratelou organizovat v červnu. 

Jako již tradičně studenti pilotního oboru Kybernetická bezpečnost nezklamali, ačkoli reprezentaci školy ti starší nechali ryze na těch mladších. 

„V minulém ročníku jsem skončil třetí, měli jsme v první šestce hned tři zástupce,“ zavzpomínal maturant Jan Vacek, „Letos už nám chyběla motivace, k tomu ta maturita. Tak jsme dali příležitost mladším kolegům a ti nezklamali,“ dodal spokojeně. 

Mluvil pravdu, v kategorii 15 až 20 let druhák Vojtěch Jungmann byl šestý, jeho spolužáci Daniel Volf osmý a Petr Mařinec třináctý. Ale to není vše, do Národního finále postoupila i prvačka Lucie Hrušková, která obsadila v této kategorii jedenácté místo. 

„Uvidíme, jak dopadne finále a kde a jak se vlastně bude konat. Připravuje se více variant, ryze prezenční, kombinovaná i zcela online,“ vysvětlil nám Vojtěch Jungman, pak se potutelně usmál, „Já jsem spokojený hned dvojnásobně, protože kategorii do patnácti let vyhrála moje třináctiletá sestra, která chodí do liberecké školy Doctrina.“ 

Asi to hackerství mají v rodině.

Redakce

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek