Je příchod Vrby do Sparty zradou na Plzeňské fanoušky nebo na ty Sparťanské?

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Příchod trenéra Pavla Vrby na Letnou přišel jak blesk z čistého nebe, nebyl probíraný čtyři dny ve sportu jako většina přestupů u nás. Přišel víceméně ještě v ten den, co se informace o tomto přestupu objevila. Výměna trenéra na druhém místě tabulky je od managmentu Sparty zdánlivě lehko pochopitelný krok už jenom z důvodu, že Kotal ve Spartě prosazoval nějaký svůj program, cpal do „Áčka“ spoustu juniorů a celkově měl s týmem mnoho úspěchů a jako již 7. trenér v řadě nedostal s týmem ani celou sezonu i přes decentní výsledky. Pavel Vrba s sebou do Sparty nese naprosto jinou auru, Pavel Vrba je trenér sázející hlavně na zkušenosti svých hráčů a zřejmě se do „Áčka“ bude pod jeho taktovkou dostávat mnohem méně mladíků. 

Adolf Šádek se v minulosti vyjádřil o tom, co by se dělo, kdyby Vrba přestoupil do Sparty, ale vypadá to, že vše o kácení a znectění vrby bylo od manažera Plzeňského klubu myšleno pouze v nadsázce a je Pavlu Vrbovi, stejně jako většina permanentkářů a loajálních Plzeňských fanoušků spíše vděčný za všechnu odvedenou práci u klubu. Taky aby ne, dvakát liga mistrů, jednou 4. a jednou 3. místo ve skupině, díky čemuž si zahráli ještě 1/16 finále Evropské ligy. Mezi Plzeňskými fans tak panuje hlavně ta nálada, že radostí sice neoplývají, že šel do týmu dlouholetého hlavního rivala, ale dokud bude Spartu vést, jeho jméno v každém vzájemném zápase skandovat budou. 

Pavel Vrba už má za sebou poměrně úspěšný první zápas venku s Olomoucí, který pomohl rozhodnout poměrně brzkými razantními střídáními a hlavně změnou herního systému, kdy tyto změny přímo ovlinily zápas a přinesly Pražskému týmu 3 cenné body v boji o druhé místo. Pavel Vrba bude pro Spartu výborný trenér a věřím, že to konečně může být ten trenér, kterým byl naposledy Vítězslav Lavička a na lavičce Sparty vydrží více než dvě sezony. Jeho angažmá v Razgradu se jalo rychlého konce, ale tam bohužel nebyla chyba v něm ale v týmu jako takovém, Vrbova nejhorší štace byl asi národní tým, který sice trénoval dva roky, ale mnoho úspěchů nepřinesl. Upřímně se velice těším na návrat Pavla Vrby na české trávníky, protože týmy, které trénoval se nikdy neprezentovali ošklivým fotbalem a jeho zášť a nějaká pseudoválka s českými novináři, které, podle mého, Pavel Vrba naprosto nenavidí, budou jen třešnička na dortu. Myslím, že se máme ještě hodně na co těšit

Štěpán Beran
Obrázek 1, Pavel Vrba slavící titul ještě jako trenér Viktorie Plzeň
Obrázek 2, Pavel Vrba již jako trenér Pražské Sparty

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek