Hischier kapitánem New Jersey, Rittich i po úžasných výkonech stále čeká na výhru a Voráček si nakonec po širým nebem nezahraje

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Niko Hischier se stal nejmladším kapitánem v NHL a druhým nejmladším kapitánem v historii New Jersey. Zároveň se stal druhým Švýcarským kapitánem v NHL. Švýcarský mladík draftovaný v roce 2017 z prvního místa se stal 12. kapitánem v pořadí Devils a jediným mladším byl v sezoně 1987/1988 Kirk Muller. Druhým švýcarským kapitánem je tuto sezonu obránce Nashville Predators Roman Josi. Hischier má za 209 zápasů 135 bodů za 51 gólů a 84 asistencí.

 Tento týden se uskuteční dva zápasy pod širým nebem u jezera Tahoe, bohužel se jich nezúčastnil Jakub Voráček, protože byl na covid protokolu. Příležitost získat místo v sestavě tak dostal David Kaše, který byl povolán do taxi squad. Voráček je na covid protokolu společně s dalšími oporami pensylvánského týmu jako je kapitán Claude Giroux, Travis Konecny nebo Oskat Lindolm. Nikdo z nich k Nevadskému jezeru neodcestoval. Kvůli tolika ztrátám museli odložit 4 zápasy, od 7. února nehráli a v noci je tak čeká zápas po týdnu s Rangers. David Kaše si zatím v NHL zapsal pouze 6 startů a všechny byly během minulé sezony. Kaše začal sezonu v Mladé Boleslavi, kde odehrál 27 zápasů a předváděl dobré výkony.

David Rittich vychytal německého útočníka Leona Draisaitla a vytřel zrak všem fanouškům. Sám svůj zásah po zápase popsal tak, že nic moc neviděl, jenom útočníka s pukem, tak se rozhodl skočit po puku. Potkalo ho spíše štěstí, že Draisaitl střílel přímo do míst kam David položil svou lapačku. Pochvaly se na něj hrnuly ze všech stran, ať už od fanoušků hlavního rivala, Edmontonu nebo vlastního trenérského štábu. Po třech startech v brance Flames má Rittich i přes úžasné výkony stále 0 výher. Flames v létě ulovili na trhu volných hráčů výborného Jacoba Markströma, který předvádí lehce kvalitnější a konzistentnější výkony, tudíž se Rittich do brankoviště tak často nepodívá. 

Štěpán Beran
Obrázek 1, Nico Hischier už jako kapitán Devils
Obrázek 2, David Rittich jako kvalitní záložní brankář

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek