Vítek Vaněček, nečekaná hvězda prvního měsíce NHL, se stal nováčkem měsíce ledna, Mrázek bude zřejmě muset na operaci

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Vítek Vaněček, který je v zámoří od roku 2015, v NHL má smlouvu podepsanou od roku 2015, ale všechen čas trávil na farmě v Hershey (krom první sezony, kterou strávil v ECHL), kde předváděl výborné výkony a čekal na místo v týmu Washingtonu. Do karet mu nahrál špatný zdravotní stav Henrika Lundqvista, který musel na operaci srdeční chlopně, což je zdravotní obtíž, kterou trpí celý svůj život. První brankář, Ilja Samsonov byl odepsán na dva týdny kvůli nákaze covidem, tudíž byl Vaněček hozen přímo do role jedničky hned při svém debutu v NHL. Šance, kterou dostal se zmocnil přímo perfektně. Do dnešního dne odchytal 8 z 10 zápasů se Save% 91.3 a průměrem 2.94 gólu na zápas. Vaněček se stal teprve 39. brankářem, který zahájil svou profesionální karieru v NHL sedmi zápasy bez porážky v základní hrací době. 

Naopak nepříjemnou zprávou pro všechny české fanoušky a hlavně fanoušky Caroliny Hurricanes je to, že se při posledním zápase Canes zranil momentálně nejstabilnější český brankář Petr Mrázek. Původně se předpokládalo, že to bude jen lehké zranění, které ho vyřadí pouze do konce zápasu. Bohužel se po zápase, poté co Mrázek absolvoval několik vyšetření ukázalo, že ho zřejmě bude čekat operace a bude chybět mnohem déle než se čekalo. Trenér Hurricanes, Rod Brind’Amour potvrdil tuto informaci a naznačil, že k chirurgickému zákroku nejspíše dojde. Mrázek ke zranění přišel po srážce s Maxem McCormickem v zápase s Dallasem za stavu 4:1. V brance Mrázka vystřídal James Reimer, který se bude do jeho návratu pravděpodobně dělit o brankoviště s Alexem Nedeljkovicem. 

Štěpán Beran
Obrázek 1, Vítek Vaněček v zápase s Bostonem
Obrázek 2, Ilustrační obrázek Petra Mrázka

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek