Šéftrenér českého hokeje Pešán a jeho nevybíravé výroky vůči klubům a hráčům

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Není to tak dlouho, co skončilo mistrovství světa juniorů, kde čeští mladíci neodvedli nijak oslnivý výkon, čehož si pochopitelně všiml i trenér národního týmu a šéftrenér českého hokeje Filip Pešán. Z původně nepochopitelných důvodů se Pešán opřel pouze do prospektu Chicaga Blackhawks, Michala Teplého. O Teplém v rozhovoru pro sport prohlásil, že je to flákač a že očekává, že se bude po tomhle rozhovoru veřejně stydět. To je naprosto neprofesionální chování, které bych nečekal ani od trenérů v Chance lize. 

Na Pešána se sesypala poměrně velká kritika, protože to nikomu nepřipadalo normální, ať už mluvíme o sportovním řediteli Mladé Boleslavi Nedrostovi, legendě Boleslavského a hlavně českého hokeje Radimu Vrbatovi nebo trenéru Aloisi Hadamczikovi. Ten v rozhovoru pro sport otevřel poměrně důležité téma, kterým je řízení mládeže, která je řízena naprosto tristně a že je nepřijatelné, aby se to téma otevíralo každý rok a vždy se vydalo naprosto jiným směrem než radí experti, skauti nebo hráčské legendy. To ale pochopil Filip Pešán, který téma juniorských soutěží otevřel dva dny po finále MSJ, kde v přestávce mezi 1. a 2. třetinou prezentoval svou vizi Jirka Hrdina a Filip Pešán jí dokázal skoro perfektně přepapouškovat jako hlavní plán do budoucích sezon. 

Mám takový pocit, že Filip Pešán akorát dokázal prohloubit nedůvěru ve svou osobu, která mezi fanoušky nijak slavná nebyla už po odsunutí již zesnulého Miloše Říhy. Za naprosto katastrofické osobně považuji jeho vyjadřování vůči Teplému, Teplý byl právem vyhlášený jedním ze tří nejlepších hráčů MSJ a rozhodně není na místě ho kritizovat pouze z osobních důvodů. Jak ostatně Teplý, Nedorost i pár členů realizačního týmu reprezentace uvedlo, že většina Pešánových urážek se pouze zakládalo na jeho přestupu z Liberce do Boleslavi a vůbec nešlo o jakýkoliv realný problém se samotným hráčem. Pešán by tak byl v jakémkoliv normálním státě zřejmě nucen rezignovat aspoň na jednu ze svých pozic, ale vzhledem k tomu, jak je tu svaz veden, tak se tam bude držet stejně dlouho jako Tomáš Král ve vedení svaz. Asi záleží na každém, co si o tomto pomyslí, ale za mě Pešánův amatérismus převyšuje amaterismus i takových hvězd jako je Lojza Hadamczik. 

Štěpán Beran

Obrázek 1 Michal Teplý v dresu Chicaga
Obrázek 2 Alois Hadamczik ještě jako trenér reprezentace

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek