Výkon českých týmu v Evropské lize, zklamání nebo úspěch?

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Po losu Evropské ligy se nenašlo mnoho optimistů, kteří by věřili postupu více jak jednoho týmu a to Slavie, Sparta dostala naprostou skupinu smrti, ve které hráli proti AC Milán, LOSC Lille a Celticu Glasgow. Dalo by se říct, že lepší než třetí místo nikdo nečekal. Snad každoroční stálice Evropské ligy, Slovan Liberec, dostal opět skupinu, ze které neměl šanci postoupit, Gent, Hoffenheim i Crvena Zvezda patří každý rok mezi postupující ze skupiny. 

Jak by se tedy daly zhodnotit výsledky tří českých mušketýrů v Evropské lize? Celkově asi dobře, Liberec se nebál přispět do národního koeficientu dvěma výhrami nad Gentem a jednou remízou s Crvenou Zvezdou. Snaha o zahrání bodů se nedá přičíst Pražské Spartě, která, když mohla přidat výhru proti „béčku“ AC Milán radši nasadila Juniory. Sparta si tak pouze zvládla přičíst 6 bodů za dvě výhry nad Celticem, kterému dali dvakrát 4:1. Abychom byli na druhou stranu fér, Sparta dostala v obou zápasech s Lille velice přísné červené karty, které výrazně ovlivnily zápasy. V prvním zápase to byla červená karta ve 23. minutě a Sparta stejně zvládla držet s Lille tempo až do konce zápasu. V druhém zápase dokonce zvládli i dát první gól, ale bohužel to po chybě Heči nestačilo.

Slavia je kapitola sama pro sebe, až do posledního zápasu bojovala s Leverkusenem Patrika Schicka o první místo. Předváděli standartně výborné výkony, které však nakonec na první místo nestačily, protože je Bayer Leverskusen v posledním zápase porazil rozdílem třídy. Jejich skupina byla také nabušená velice kvalitními týmy. Katem Viktorie Plzeň, Hapoelem Beer Sheva, Francouzkým Nice a dříve zmíněným Leverskusenem. Za největší škodu považuji ztrátu bodů v prvním zápase s Hapoelem, ač je to asi pochopitelné, protože to bylo v době, kdy týmy nemohly hrát ligu, netrénovaly a koronavirová situace byla v Česku na vrcholu. 

Slavie v evropské lize objevila další svou budoucí hvězda, který byl v 2. lize v Táborsku neperspektivním hráčem. Sima Abdallah ukázal své schopnosti a je teď jedním z nejvyhledávanějších fotbalistů na serveru transfermarkt.com, což napovídá, že by mohl Slavie po sezoně opustit za nemalé peníze, protože dle nejmenovaných zdrojů, na něj má Slavie již několik velice zajímavých nabídek. Slavii čeká Anglický Leicester, což je myslím hratelný soupeř, který však hodně potrápí. Patrika Shicka čeká Young Boys Bern.

Štěpán Beran

Obrázek 1, Patrick Schick v zápase proti Slavii Praha
Obrázek 2, Sima Abdallah oslavující gól v EL

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek