Jak bude vypadat restart NHL po koronavirové pauze? Komisionář Garry Bettman napověděl, na co se můžeme těšit

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

V rozhovoru pro Maccabi USA Sports Show minulý týden hlavní komisionář Garry Bettman nastínil, jak očekávají, že by měla vypadat příští sezona nejlepší hokejové ligy. Naznačil nám, že se chystá udělat překopat všechny divize a že kvůli cestování přes hranice vznikne čistě Kanadská divize. Na to  se pravděpodobně těší snad každý fanoušek Kanadských týmů. Také naznačil, že stále platí plán začít sezonu 13. ledna, což je poměrně odvážné tvrzení, protože týmům nezačnou tréninkové campy minimálně do 26. prosince. 

Také naznačil, že několik zápasů může být kvůli covidu zrušených, protože i přes to, že by hráči a trenéři měli být očkovaní, tak zaměstnance hal a kustody k tomu nemůže nikdo nutit. Mluvil také o tom, že, některé týmy nebudou moci hrát ve svých halách bez diváků a že pracují na tom, sehnat týmům náhradní prostředí. Pokud se týmům nepovede přesunout se do náhradních hal nebo budou mít nějaké problémy, budou se později v sezoně tvořit menší hub cities s lokální bublinou o třeba třech týmech, týmy by například tak mohli hrát v různých halách. 

Mluvil také o tom, že se může stát, že se budou hrát hry jenom mezi týmy divize, takže by nehrál každý s každým, tudíž bychom se opravdu mohli dočkat třeba devíti zápasů bitvy o Albertu, což by bezpochyby bylo velice zajímavé sledovat. Stejně tak ale Garry Bettman naznačil, že by mohla NHL klidně vypadat jako každý rok, pouze by se v základní části odehrálo znatelně méně zápasů. 

Můžeme se tak těšit na velice zajímavou sezonu plnou vyhrocených zápasů, nebo se dočkáme normální sezony bez omezení? Na tuhle a další otázky nám odpoví v první řadě čas, ale myslím, že je na čase se přiklánět k variantě s kanadskou divizí, totální změnou všech ostatních divizí a zápasy pouze mezi rivaly v jednotlivých divizí, budeme moci být rádi hlavně za to, že se NHL odehraje a po domluvě mezi NHLPA a NHL je jasné, že se výluky určitě nedočkáme.

Štěpán Beran
Obrázek 1, Ilustrační obrázek Garryho Bettmana
Obrázek 2, představa, jak by asi mohly vypadat divize

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek