Studenti Smíchovské SPŠ se v mezinárodní konkurenci kybernetiků neztratili

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Studenti Smíchovské SPŠ se zúčastnili mezinárodní soutěže v kybernetické bezpečnosti. Pro 21 studentů z 1. až 4. ročníku oboru vzdělávání Kybernetická bezpečnost šlo o velkou zkušenost. 

„Akce DarkCTF, přičemž CTF je zkratka pro Capture the Flag, což lze volně přeložit jako „Získej vlajku“, probíhala od pátku od třinácti hodin do osmi hodin sobotního rána. Cílem bylo splnění co nejvíce úkolů z různých kategorií, např. kryptografie, reverzní inženýrství, webové bezpečnosti, exploatace, Linux, OSINT atd. Aby to bylo férové vůči ostatním týmům, rozdělili jsme se na skupiny, které soutěžily samostatně.“ popisuje průběh David Sýkora, učitel kybernetické bezpečnosti na Smíchovské SPŠ, který pro studenty soutěž organizoval.

„Akci jsme ukončili ze zdravotních důvodů po dlouhých dvaceti hodinách aktivního řešení úloh bez spánku. V ten moment jsme měli tři ze šesti týmů v první stovce z 808 zúčastněných
týmů, což chápu jako velký úspěch, neboť se takových akcí standardně účastní týmy studentů universit a odborníci z oboru,“
zhodnotil akci David Sýkora.

Redakce

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek