Plzeň pomohla Slavii na první místo, když Spartě po koronavirové pauze přerušil vítěznou serii

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Před reprezentační pauzou jsme se dočkali jednoho odehraného kola Fortuna ligy, která po pauze covidové začala zostra šlágrem první Sparty a třetí Plzně. Tento šlágr byl dlouho očekávaný a dala se očekávat opatrná hra. Ta však nepřišla ze strany favorita, dosud neporažené Pražské Sparty, když zvládl již během sedmé minuty zápasu inkasovat gól po chybě své obrany, kdy Aleš Čermák poslal krásnou přihrávku slávistickému odchovanci Pavlu Buchovi, který se nemýlil a Florina Nitu překonal. Sparta do poločasu inkasovala ještě dva góly z nohou Ondráška a Hejdy a zápas už byl víceméně rozhodnutý. Podle toho vypadal i druhý poločas, kde Plzeň už hrála na jistotu a Spartu k ničemu nepustila. Bucha zvládl ještě nedat v 88. minutě penaltu. Poté už jen Sparťanský záložník Ladislav Krejčí kosmeticky upravil skóre v 93. minutě. Zápas byl po tomto gólu ukončen. Plzeň tak byla po měsíci naprosto perfektně připravená na Spartu a její hru, což v zápase ukázala. Pro Spartu to znamená první prohru a ztrátu prvního místa v lize, kam se dostala Slavie, která po nepřesvědčivém výkonu porazila Mladou Boleslav 1:0. Slavie má tak na čele náskok jednoho bodu na Spartu a tří bodů na Viktorii Plzeň.

V dalších zápasech se například Zbrojovka Brno odpíchla ode dna tabulky a překvapivě porazila Jablonec. Pro Brno to je tak první výhra v této sezoně. Slovácko uhrálo se Sigmou Olomouc důležitou bezbrankovou remízu. Nováček z Pardubic si připsal další zářez, tentokrát na Opavě a nadále se drží v horní polovině tabulky.

Zároveň jsme si tak ukázali jak bude pravděpodobně vypadat velká část, ne-li zbytek sezony, zápasy bez diváků, atmosféry nebo kolektivních zážitků. Myslím, že se ale všichni shodneme na tom, že je to mnohem lepší řešení, než nehrát vůbec. Stejně tak můžeme krásně vidět, že fotbalové prostředí a fotbalové hráče není problém ohlídat a pravidelnými testy udržet negativní. Což dovoluje hrát tyto vyšší ligy naprosto bezpečně a bez problémů jako je možné je hrát v celé Evropě. To stejné se týká i mezinárodních zápasů. Myslím, že tato ligová sezona bude ještě hodně zajímavá, 23. prosince nás jako dárek k Vánocům čeká šlágr Slavie – Plzeň a myslím, že se tak máme na co těšit.