Extraligu ledního hokeje ovládli zámořští hráči na “návštěvě”

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Ve středu 11.11. se odehrálo pět dohrávek a hráči zapůjčeni z NHL bodovali ve čtyřech z nich. Dva zápasy zámořští hráči také rozhodli. Zápas Hradce Králové s Vítkovicemi rozhodl dvěma góly ve třetí třetině Filip Hronek hrající za Hradec. Zrovna jeho přítomnost je cítit snad v každém zápase, bodoval i v prvním zápase, kde zaznamenal asistenci. Hronek je bezpochyby jeden z nejlepších hráčů i v Detroitu, tudíž není zase takové překvapení, že v extralize je velice znatelný a tropí ostatním týmům velké problémy jak v ofenzivě tak v defenzivě. 

Dalším velice důležitým hráčem pro svůj tým je Filip Zadina hrající za Třinec. V dohrávce rozhodl zápas s Libercem dvěma góly. Tento mladík ukazuje, že za poslední dva roky, kdy hrál převážně na farmě Detroitu, vyspěl pro seniorský hokej perfektně. Ukazuje sílu a rozdíly mezi NHL a Evropskými top ligami. 

V dalších dvou zápasech už hráči se smlouvami v NHL pouze asistovali, Jakub Lauko z Bostonu a David Kaše z Philadelphie pomohli Karlovým Varům v zápase s trápícími se Českými Budějovicemi. Motor se jako nováček velice trápí a společně s Pardubicemi drží neohroženě poslední místa tabulky.

Za Kometu Brno si asistenci připsal Jakub Zbořil také se smlouvou v Bostonu. Bohužel se jeho Kometa už pár zápasů trápí a ani zápas s Mladou Boleslaví nedopadl a zápas nakonec prohráli 2:1. 

 Štěpán Beran

Obrázek 1, Filip Hronek v dresu Hradce Králové
Obrázek 2, Filip Zadina v dresu Třince

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek