Online výuka ve školství

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Jakub Mirošník, redaktor

        Nynější krize vyvolaná virem a nemocí Covid-19 přispěla k tomu, že se začíná více a více používat online výuka. Smíchovská průmyslovka je jedna z těchto mnoha škol, která se postavila této krizi čelem.

          Během prvního týdne, kdy byla zrušena výuka ve školách, včetně naší Smíchovské Průmyslovky, se již den po 11. březnu otevřelo mediální studio náležící k Mediálnímu domu Preslova. Vzápětí také předčasně zahájilo svoje vysílání školní rádio, Rádio Ámos.

              „Původně jsme si představovali zahájení provozu v Mediálním studiu úplně jinak, chtěli jsme ve spolupráci s ministerstvem školství zahájit přípravu propagace Strategie 2030+, a naplňovat náš portál Presloviny.cz obsahem. Situace způsobená šířením coronaviru tuto situaci ale výrazně změnila,“ povídá student třetího ročníku, a zároveň zástupce Mediálního domu Preslova, Dan Fric, „Nevíme jak naši snahu ředitelé škol, učitelé, a veřejnost přijmou. Snažíme se pomoci v rámci svých možností a schopností.“ dopovídá s odhodláním.

               „Původně jsme chtěli zahájit provoz studentského Rádia Ámos až po letních prázdninách, ale vzhledem k rozšíření coronaviru jsme se rozhodli začít už teď. Náš obsah bude pochopitelně jiný než u většiny stanicí, budeme vysílat různé rozhovory, například s učiteli a řediteli, kde budou sdělovat své zkušenosti s probíhající výukou v době, kdy jsou školy uzavřené.“ povídá student Tahn Hoang Tien, který je také zvukař Mediálního domu Preslova.

              Online výuka probíhá nyní už buďto v Bakalářích, nebo přes portál +4U, Edmodo, nebo Techambition.

               „Pro Smíchovskou Průmyslovku nasadilo IT oddělení naší školy dostupný a jednoduchý systém videokonferencí, které nevyžadují žádné platby, registraci, ani instalaci. Počet účastníků na videokonferencích není omezen. Společně s Bakaláři máme nyní lepší možnost reagovat na současnou krizovou situaci, a zároveň zlepšit komunikaci mezi učiteli a studenty.“ říká vedoucí oddělení IT na Smíchovské Průmyslovce, Jan Černohorský.

              Nyní jako studenti můžeme buď pouze čekat na ukončení zdravotních opatření v rámci nouzového režimu, nebo využít uvedených systémů a vzdělávat se i s pomocí internetové výuky a pracovat na projektech a úkolech, které pro nás připravili naši profesoři.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek