BRITSKÉ UNIVERZITY SE PŘEDSTAVILY VEŘEJNOSTI

Setkání s britskými univerzitami na Britské ambasádě se konalo 24. ledna 2020. Jak probíhalo? I to se dozvíte v našem článku.

V pátek 24.1. proběhlo setkaní s britskými univerzitami na Britské ambasádě. Na místo jsme dorazili lehce před jednou hodinou odpoledne, právě když se začali seskupovat první návštěvníci. Po chvíli jsme se přesunuli do samotné residence, kde se setkání konalo. Při zahájení jsme byli seznámeni s programem akce a univerzitami, které se nám měly představit.  

Na začátek se nám představila společnost UniLink, která pomáhá studentům středních škol vybrat správnou univerzitu pro studium ve Velké Británii. Dozvěděli jsme se něco málo o fungování v minulých letech a také o celém procesu výběru a následné pomoci při přihlašování. 

Vzápětí již začali s prezentací samotné univerzity. Celkem se jich vystřídalo pět a každá se v něčem lišila, ať už to byla lokace, výuka, počet oboru nebo samotný kampus. Všechny však oplývaly možnostmi a vysokou úspěšností svých absolventů. Pro české studenty je studium v zahraničí velkou výzvou a strach jim může být překážkou. Není však třeba se bát, společnost UniLink se o studenty stará po celou dobu studia a podle zkušeností absolventů, kteří se setkání také účastnili, je adaptace na místní prostředí velmi rychlá.

Dále už následoval jenom společný networking, během kterého jsme se mohli ptát na konkrétní dotazy zástupců univerzit nebo absolventů. Zeptali jsme se jednoho z nich na osobní zkušenost a zdali to vše stálo za vynaložené úsilí. Absolvent Lukáš nám řekl: ,,Kromě získaných přátel a spousty skvělých zážitků jsem měl možnost studovat obor, ke kterému bych se normálně nedostal a určitě všem doporučuji jít za tím, co je baví.“

ONDŘEJ HLAVÁČ

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek