Co tě přivedlo k veslování?
Trenéři z plavání se mě zeptali, zda chci zkusit veslovaní. Že na to mám dobré předpoklady, tak jsem souhlasil a podstoupil vstupní testy. Začalo mě to bavit, byl jsem v tom dobrý.
Jak dlouho se věnuješ veslovaní?
Bude to necelý půlrok, a i přes to jsem ve své kategorii mezi nejlepšími v České republice
Jak často trénuješ?
Trénuji minimálně šestkrát týdně na trenažerech, v posilovně a v létě na vodě.

Co plánuješ do budoucna?
V roce 2020 bych se určitě chtěl umístit na prvních místech na Mistrovství České republiky a nejlépe i Evropy. Co bude dál se uvidí, rozhodně se chci veslování dále věnovat.
Co mám dělat, pokud chci také začít veslovat?
Zajít do nějakého klubu a podat přihlášku. Já chodím do VK Slavia Praha. Tam to probíhá tak, že na začátku projdeš dvoutýdenním testování. To znamená tréninky s námi, kde zjistíš, zda tě to baví a zda na to máš po fyzické stránce.
Jaké jsou disciplíny a v jakých závodíš ty?
Přes zimu se jezdí jen trenažer je „zimní sezóna“. Přes léto se závodí jak na trenažerech, tak na vodě, základně od 2 do 6 km. Rozděluje se to podle počtu veslařů na lodi. Skif znamená jeden v lodi, dvojskif je pro dva. Párovka pro čtyři a osmi veslice pro 8 osob veslařů, a navíc ten, kdo udává tempo a řídí loď.
Jaká kategorie je ti nejvíce sympatická?
Nejvíce mě baví a naplňuje skif, spoléhám se sám na sebe.
Jaké jsou tvoje největší úspěchy?
K mému dosavadnímu nejlepšímu úspěchu patří Mistrovství Evropy na trenažerech na 2 kilometry, kde jsem skončil 10. v mojí kategorii.
Jak probíhalo mistrovství Evropy?
Rozcvičil jsem se a připravil fyzicky i psychicky na závod. Když jsem šel na trenažer, tak jsem byl nervózní, běhalo mi hlavou, co všechno se může stát. Jen, co jsem odstartoval, začal boj o první místo. V prvním kilometru se mi to dařilo, ale poté jsem začal pociťovat únavu a zpomalil jsem. V cíli jsem skončil jako 10., přesto to byl můj osobní rekord, za to jsem samozřejmě rád.
Děkuji ti za rozhovor a přeji hodně sportovních úspěchů.
FILIP BEZSTAROSTA