NÁVŠTĚVNÍCI Z DALEKÉHO MEXIKA SI UŽILI SSPŠ

Poslední lednový čtvrtek na SSPŠ byl tak trochu mexický. Možná jste zaregistrovali, možná ne, ale 27. ledna naši školu navštívila početná skupina studentů a studentek z dalekého Mexika. Obor, ve kterém se ve své rodné zemi vzdělávají, jim nebyl vzdálený od toho, co vytváříme a učíme u nás. Naopak jim byl více než blízký, jedná se totiž o studenty Technické univerzity v Mexiku.

Říkáte si, co vlastně takoví Mexičané chtějí v naší škole? Odpověď je nečekaně jednoduchá. Chtějí si prohlédnout, jak vypadá jedna z nejlépe vybavených státních technických středních škol v Praze. Dle jejich výrazu v obličejích byli zřejmě mile překvapeni. Jaký je čekal na Smíchovské střední průmyslové škole program? Vše začalo v přízemí budovy, kde měli možnost poznat pana Tesaře a konkrétně laboratoř IoT. Jan Tesař, vedoucí laboratoře IoT, jim popsal celé prostředí a ukazoval několik funkcí, čeho je jeho, jak svou laboratoř sám popsal, “dítě” schopné. Po úspěšném dokončení přednášky o internetu věcí a jeho fungování na SSPŠ se studenti přesunuli do učebny číslo dva, kde na dvě studentky čekalo takové „překvapení“. Štáb mediálního domu Preslova je vyzpovídal z jejich zážitků z pobytu v Praze a dojmů z naší školy.

Po pauze se skupina rozdělila na dvě menší skupinky, které se postupně prostřídaly v učebně Kybernetické bezpečnosti. Studenti a studentky zde měli možnost poznat taje kybernetického prostředí a nabyli informace, jak to u nás s výukou kybernetiky funguje.

Spolu se skupinami jsme nevynechali ani učebnu 301, kde jim kantoři, kteří zde učí, udělali zajímavou přednášku o virtuální realitě a fungování těchto zařízení. Studenti a studentky, které dělilo od jejich domovské země téměř 10 tisíc kilometrů, se tak dozvěděli spoustu informací o předmětech, které se v této místnosti vyučují a měli možnost zaslechnout i mnoho zajímavostí o technické vybavenosti této učebny. Myslím, že si studenti a studentky návštěvu naší školy užili a odváží si i spoustu nových zkušeností a informací o hlavním městě České republiky. 

Video z jejich návštěvy bude v brzké době dostupné na YouTube kanálu Presloviny a na webu www.presloviny.cz. 

Štěpán Beran

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek