MLADÁ A KREATIVNÍ ENERGIE – SSPS ITEC

„Jsme unikátní střední škola svého druhu v Evropě. Máme možnosti, jaké jiní ne a drží se nás mladá a kreativní energie. A tak se lidé z celé Evropy jezdí dívat, jak se u nás učí IT, a jak jsou studenti zapojeni do fungování školy."

A to není nic nového. Už před více než šesti lety k nám na Smíchov po malých skupinkách mířili zahraniční návštěvníci, kteří chtěli naši školu vidět na vlastní oči, nebo kteří se u nás chtěli naučit něco, co by se na ostatních IT školách nenaučili. Ti pak Smíchovskou SPŠ doporučovali svým spolužákům a kolegům, a tak se počet návštěvníků rok od roku zvyšoval a zvyšoval.

Jenže každou prohlídku i každý kurz připravoval někdo jiný a občas v tom byl, lidově řečeno, tak trochu chaos. Chybělo společné organizování těchto aktivit.

To je přesně důvod, proč byl ke konci roku 2019 založen SSPS ITEC, který dělá přesně to, kvůli čemu přijíždějí lidé z celé Evropy a občas i ze zbytku světa. Studenti a absolventi pro ně pravidelně připravují prohlídky, při kterých jsou schopni na účastníky přenést naše nadšení, proaktivitu a organizují IT kurzy, kde poodhalují, jak u nás probíhá výuka moderních IT technologií a zároveň ukazují, jak motivujeme studenty k využití znalostí v praxi.

Jedná se tak trochu o win-win situaci. Zahraniční návštěvníci se u nás naučí něco nového a naši studenti a absolventi mají skvělou příležitost, jak si procvičit mluvenou angličtinu, nabrat zkušenosti ohledně veřejného vystupování a projektové organizace a ještě k tomu mohou poznat nové lidi doslova z celého světa. Proto nikdy neváháme spolupracovat s jakýmkoli aktivním studentem/studentkou, absolventem, či učitelem. A příležitostí je spoustu. Jen za necelou první polovinu školního roku 2019/20 navštívilo naší školu přes 400 zahraničních studentů a učitelů ze států od Portugalska, přes Turecko a Finsko, až po Jižní Koreu.

Stále se zvyšující návštěvnost přináší na pomyslná bedra SSPS ITEC velkou zodpovědnost. Proto je naší prioritou, krom vysoké kvality programu, aby všechen zmíněný program využíval pouze nevyužité kapacity školy a nenarušoval chod běžné výuky. Spousta lidí u nás tak ani neví, že se na SSPŠ něco takového dělá.

Naši zahraniční kolegové a spolužáci na naší škole nejvíce obdivují počet možností, které naše škola nabízí. Obdivují naši vybavenost i přes to, že jsme veřejná škola a studenti u nás neplatí školné. A hlavně – neskutečně oceňují naší mladou a kreativní energii. To je koneckonců fráze, kterou SSPS ITEC používá na všech svých reklamních materiálech. Protože si toho sami vážíme a je nám ctí tím inspirovat všechny naše hosty z celého světa.

Jakub Jarolímek, absolvent

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek