IBM TechU 2019 konference Praha

Čtvrtek 24.10. byl pro mě a spolužáky Handla, Boťu a Belka skutečně obohacujícím dnem – sice jsme zameškali školu, ale zúčastnili jsme se IBM TechU konference v hotelu Hilton Praha.

Konference probíhala po celý týden a byla určena hlavně pro zaměstnance partnerů IBM, kteří se prostřednictvím přednášek mohli dozvědět mnoho o nových technologiích z jejich oboru. Jednalo se tedy pouze o technologie a produkty vyvíjené IBM. My jsme se přišli podívat na tzv. University Day ve kterém byl umožněn vstup i studentům středních a vysokých škol. Na celé akci byla v ten den účast přibližně 1300 lidí. Výběr přednášek byl opravdu veliký – začínalo se v 9 hodin ráno a končilo se kolem 5. hodiny odpolední. V různých konferenčních místnostech probíhalo vždy několik přednášek z mnoha oborů, např. systém IBM Power, OS IBM AIX a Linux, IBM Storage, atd. – každý si tak tedy mohl vybrat dle jeho zájmu. Vzhledem k tomu, že přednášející byli různých národností, tak všechny prezentace probíhaly v anglickém jazyce a byly většinou po 30 – 45 minutách, s tím, že poté následovala 15 – 30 minutová přestávka. V hlavní hale bylo o přestávkách přichystáno bohaté občerstvení od ovoce, kávy, drobných sladkostí až po zmrzlinu či masové špízy. 

Jako skupinka jsme se nejdříve zúčastnili přivítací prezentace určené pouze pro studenty, kde jsme se nakonec setkali s panem Seanem Flanaganem, který působí jako vicepresident IBM pro Evropu. Pověděl nám svůj osobní příběh o tom, jak se dostal k práci v IBM, dal nám své rady do života a popřál hodně úspěchů v budoucím studiu. Před obědem jsme ještě stihli navštívit přednášku na téma Watson Machine Learning, která byla ovšem hodně odborná, a tak jsme tedy všemu nerozuměli, ale i přes to byla zajímavá. Dále následovala přednáška na téma autonomní řízení aut a také jak v rámci testování probíhá ve Slovinsku pomocí dronů mapování polí asi na 100 km2, aby se zjistilo, jak a co farmáři pěstují, aby nepobírali nepřiměřené dotace. Program fotografie poté vyhodnotil a zjistil, jaké plodiny jsou pěstovány a jak moc jsou zralé. Po výborném obědě, který byl připraven formou švédských stolů, jsme absolvovali ještě jednu prezentaci na téma machine learning.

Z celé akce jsem byl opravdu nadšený, dozvěděl jsem se spoustu nových informací, setkal se s viceprezidentem IBM a dobře se najedl. Netušil jsem, že se IBM v dnešní době angažuje v tolika oborech a pracuje na tolika projektech. Nejvíce mne zaujala přednáška o dronech na polích na Slovinsku.  

Také jsem se zeptal spolužáka Jana Boti, jak se mu konference líbila: Líbilo se mi skvělé zázemí a příjemný přístup, velké množství kávy na každém rohu, možnost dozvědět se o nových technologiích. Nejvíce mě zaujaly ty principy umělé inteligence a náročnosti pro realizaci, dozvěděl jsem se, co je k tomu vše potřeba, nevěděl jsem, že je to až tak náročné.“

Petr Fencl, 3.B

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek