TISKOVÁ ZPRÁVA KE STARTU MDP

Mediální dům Preslova vydává tiskovou zprávu ke startu unikátního projektu Mediálního domu.

UNIKÁTNÍ PROJEKT SMÍCHOVSKÉ SPŠ „MEDIÁLNÍ DŮM PRESLOVA“ SE ROZJÍŽDÍ

Motto: Mediální výchova na školách pokulhává. Učí se spíše okrajově nebo vůbec. Naším cílem je neučit studenty jenom mediálnímu světu porozumět, ale přímo se do něj aktivně zapojit.

            Na Smíchovské střední průmyslové škole je realizován unikátní projekt, v rámci kterého se zrodil Mediální dům Preslova (MDP), jehož obsah tvoří středoškolští studenti. MDP má již jasně danou strukturu, svého ředitele, vedoucího sekce videí, šéfredaktora tištěného měsíčníku, vedoucího fotografů, vedoucího komunikace na sociálních sítích.

            „Dovednost mladých lidí se orientovat v mediálním prostředí, kriticky myslet, považuji za klíčové pro jejich pochopení demokratické společnosti, nalezení svého místa v reálném světě. Zapojení do projektu Mediální dům Preslova jim umožní získat i silné praktické zkušenosti,“ říká ředitel Smíchovské SPŠ Radko Sáblík, „Stejně tak je důležité, aby dovedli dobře komunikovat, argumentovat, vyjádřit své myšlenky a názory, ty adekvátně prezentovat. Proto jsem zavedl ve škole předmět Prezentační dovednosti, kterým si projdou všichni studenti v prvním a druhém ročníku,“ doplňuje.

CELÁ TISKOVÁ ZPRÁVA VE FORMÁTU PDF NÍŽE

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek