Studentský report z utkání hokejové Sparty s Boleslaví! Fotogalerie v článku.

HC Sparta Praha vs. BK Mladá Boleslav

7.1.2019

Dohrávka 34. kola

Na úterý 7. února se Mladá Boleslav chystala do Prahy. Očekávání výborné atmosféry v novém roce se ovšem nenaplnilo. Na utkání se přišlo podívat pouze pět tisíc sedm set sedmdesát jedna lidí, místo obvyklého průměru deseti tisíc diváků. Oba gólmani drželi svoje týmy. Na domácí straně to byl pro změnu Jakub Sedláček a za hosty Gašper Grošelj. V první třetině inkasovali oba týmy jednou. Mladoboleslavským se v polovině třetí třetiny povedlo vstřelit druhou branku a Sparta se musela vzchopit na vyrovnání. To přišlo tři minuty před koncem. V prodloužení bylo šancí přehršel, avšak ani jedna neskončila gólem. Na nájezdy byli úspěšnější domácí.

Konečný výsledek HC Sparta Praha vs. BK Mladá Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech.

Vlastními slovy: Jako kdyby to lidé tušili, proč nejít na dnešní zápas. Divákův zájem je se podívat na výborný hokej s mnoha góly, což dnes nebylo naplněno. Oba týmy hráli velice opatrně. Sparta klasicky má vážné problémy ve využívání přesilových her, což je velká škoda. Naštěstí jsem ale vcelku rád za dva body po výhře na nájezdy, které jsou vždy taková loterie. Škoda pomalého a opatrného hokeje s málo góly, to všechno ještě umocněné nejmenší návštěvností v této a možná i v minulé sezóně. Celé bych to ale shrnul slovy Mladoboleslavských kotelních fanoušků: “Bylo tam ticho jako v kostele.”