SSPŠ BEZ SPÁNKU NA ŠKODA HACKATHONU

LUKÁŠ REJNEK - V pátek a sobotu 6. - 7. 12. jsme se zúčastnili zajímavého Hackathonu pořádaného největší českou automobilkou. Původní tým se z důvodu nemocí a časové vytíženosti rozpadl, a tak jsme se k tomu dostali my - Štěpán Šebek, Ondřej Foltýn, Lukáš Rejnek a Richard Klapáč z 2.K a Robin Bezák z 4.B. Jméno Arcidarebáci nám zůstalo.
Hackathonu škoda

Hackathon je druh soutěže, ve kterém se utkají týmy složené z žáků středních a vysokých škol a mají 24 hodin na naprogramování / vymyšlení nějakého zařízení / aplikace, které bude nápomocné a které je momentálně drahé nebo neexistuje.

Hackathon proběhl v budově Visionary v Praze Holešovicích, kde má Škoda své pražské kanceláře. Na uvítanou jsme dostali vynikající snídani a smlouvu o mlčenlivosti a GDPR.

Hackathonu

Po seznámení s dalšími týmy a prezentaci, co vlastně budeme dělat, jsme se odebralik rýsovacím prknům a zamýšleli se nad Simply clever inovacemi. Dokonce nás i něco napadlo. Jelikož je to ale už majetkem Škody, tak vám toho moc říci nemůžu (vlastně nic).

13 “ENERGIŤÁKŮ” A JDE SE PREZENTOVAT

Po prvotní ideji jsme se dostali k vytvoření prototypu, který zabral 13 energy drinků a přeskočení většiny spánku. Hlavní část týmu přespala v budově na nepohodlných gaučích, ve spacáku nebo bundě. O to příjemnější byl nový den a blížící se konec soutěže.

Příprava prezentace pro porotu byla krušná, ale přinesla své ovoce. Zdárně jsme se vyhnuli použití ComicSansu a Stock images (na rozdíl od týmu z Indie, vážně). Zbývalo jen přednést tvrdě vypadající a času málo mající porotě náš výtvor. Zdárně se povedlo.

Po půl hodinové pauze byly vyhlášeny výsledky a k našemu překvapení náš nápad porotu zaujal. Získali jsme 10 000 euro na Proof of Concept. Za 3 měsíce budeme náš nápad v Mladé Boleslavi prezentovat. Lehké to nebude, ale jsem rád, že se nebudu o Vánocích nudit.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek