Výjezd do Polska 2019

Celé to začalo v dubnu roku 2019, kdy jsem si řekl, že bych chtěl zopakovat výjezd do Polska, který proběhl v listopadu 2019. Spočítal jsem si, kolik by nás cesta vyšla, ale nejlevnější to nebylo. Proto jsem pečlivě napsal výzvu s cenovým odhadem, odevzdal na Magistrátu hl. m. Prahy. Po kontrole, nám prostředky byly přiřazeny a my jsme mohli vyrazit na cestu.

Ačkoliv náš cíl cesty byl Krakov, zastavili jsme se v Osvětimi, kde jsme vedení památníku prezentovali náš projekt, digitalizaci tábora.

Připravili jsme si prezentaci, nově naprogramované demo přímo pro tuto ukázku. Po instalaci se dostavili tři slečny s jedním pánem, z edukačního oddělení vedení památníku Osvětim a mohli jsme začít. Představili jsme základní informace projektu a naše cíle. Po vyzvání si demo vyzkoušet chtěla pouze jedna ze slečen. Projekt si velmi cenila a pochvalovala si kvalitu zpracování. Ostatní odmítli si brýle nasadit, začali jsme diskutovat, jak by našemu projektu mohli pomoct, jak bychom mohli spolupracovat a jak by mohl památník moderní technologie v kategorii vzdělávání aplikovat.

Po dlouhé konverzaci v angličtině, pan ředitel poprosil zaměstnance památníku znovu, jestli si virtuální realitu opravdu nezkusí. Jeden pán a jedna paní souhlasili a dali si brýle na oči aspoň na chvíli, což si cením. Poslední slečna odmítla kompletně, argumentovala slovy, že by ztratila kontakt se svým okolím. Zůstáváme společně v kontaktu a budeme spolupracovat na společných projektech.

Jak jsem již zmínil, v Krakově jsme přespali a šli jsme se podívat po městě. Rozdělili jsme se po skupinách a objevovali jsme různé části Krakova, např. má skupina se rozhodla, že nejzajímavější cíl bude Polské muzeum letectva a stálo to za to! Historické stíhačky, vrtulníky, bombardéry, bylo to jednoduše skvělé. Samozřejmě nechyběla ani prohlídka hradu Wawel, nebo hlavního náměstí.

Adam Skokan, student

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek