MD PRESLOVA BYL POVĚŘEN POŘÍZENÍM ZÁZNAMU Z KONFERENCE MŠMT KE STRATEGII 2030+

Zasedací místnost budovy Nové radnice na Mariánském náměstí praská ve švech. Zájem o účast na konferenci, kde bude představena vize rozvoje českého školství pod názvem Strategie 2030+, přesahuje kapacitu sálu, určeného primárně pro jednání zastupitelstva Prahy.

Dobrou hodinu předtím, než zazní úvodní projev ministra školství Roberta Plagy, pobíhají po místnosti studenti Smíchovské SPŠ, konkrétně zpravodajský tým Mediálního domu Preslova. Po domluvě s vedením ministerstva to budou právě oni, kteří zajistí záznam z celé akce. Jsou připraveni. Pod dohledem svého šéfa, studenta třetího ročníku Daniela Frice, rozmísťují hned pět kamer, domlouvají se na jejich nejvhodnějších pozicích. Druhá skupinka mladíků pak naslouchá studentce třetího ročníku Kamile Sedláčkové, která vede sekci fotografů a nyní instruuje své podřízené.

Přestávku v jednání využijí studenti k tomu, aby natočili rozhovor s Arnoštem Veselým, předsedou expertní skupiny pro Strategii 2030+, jinak profesorem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Další rozhovory je čekají hned po skončení konference. První s Danielem Prokopem, učitelem Pedagogické fakulty University Karlovy, který dnes představil způsoby, jak mají být řešeny nerovnosti k přístupu ke vzdělávání, což je druhý ze strategických cílů dokumentu. Hned po něm zpovídají Radko Sáblíka, ředitele Smíchovské SPŠ, který jako garant připravoval strategický cíl jedna, kterým je změna obsahu a formy vzdělávání směrem k většímu uplatnění absolventů v občanském, profesním a osobním životě. Jako poslední na rozhovor přichází Robert Plaga, ministr školství. Ten shrne celou koncepci připravované Strategie 2030+.

„Tak se nám všechno podařilo,“ oddechne si Daniel Fric, osmnáctiletý mladík, který je zástupcem ředitele Mediálního domu Preslova, zároveň i vedoucím oddělení video sekce. A který s loňským absolventem a nyní i učitelem Tomášem Berkou provozuje živnost v podobě natáčení různých reklam a video záznamů. Mimochodem, Tomáš Berka je nejen pedagogem na Smíchovské SPŠ, ale též ředitelem Mediálního domu Preslova. Ve svých dvaceti letech.

„Hlavně si všechno zálohujte,“ nabádá šéfa zpravodajského týmu Radko Sáblík.

„Nemusíte se bát,“ usměje se Daniel Fric, student oboru Technického lycea, „Všechno hned zálohujeme a nic se nám neztratí,“ tvrdí rozhodně.

„Pane řediteli, musím pochválit vaše studenty,“ přichází Kateřina Konrádová, pracovnice kanceláře ministra školství, „Oceňuji jejich přístup, působili na mě naprosto profesionálně,“ doplňuje své pozitivní hodnocení.

Tomáš Berka, ředitel MD Preslova

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek