Jak učitelé z celé Evropy obdivují SSPŠ

Jsme unikátní střední škola svého typu v Evropě. Máme možnosti, jaké jiní ne a drží se nás mladá a kreativní energie. A tak se lidé z celé Evropy jezdí dívat, jak se u nás učí IT a jak jsou studenti zapojení do fungování školy.Na Prohlídkách, které SSPS ITEC dělá v odpoledních hodinách po skončení výuky, jsme schopni učitelům vrátit často ztlumené nadšení pro učení a studenty namotivovat k zapojení se do aktivit na jejich školách.“

Jakub Jarolímek, program coordinator SSPS ITEC

Takto zní úvodní text na připravovaném reklamním materiálu, který představuje prohlídky připravované novou pracovní skupinou SSPS ITEC. Název této pracovní skupiny je zcela nový. Ale aktivity, které dělá, jsou na naší škole již dlouho, jen doteď neměly žádný společný název. Jedná se jednak o již zmíněné Prohlídky a především o IT kurzy připravované našimi aktivními studenty, absolventy a učiteli pro jejich zahraniční vrstevníky či kolegy, kteří do Prahy přijíždí v rámci projektu Erasmus+. Nejbližší takový je týdenní kurz STEM o inovativních metodách výuky na začátku prosince. Garantem kurzu je paní Mgr. Věra Krajčová.

Ve spolupráci se vzdělávací organizací ITC International děláme výše popsané prohlídky každý týden a to pro skupiny od 4 do 15 učitelů z celé Evropy.

Za poslední dva a půl měsíce proběhlo takových prohlídek 16. A těší nás, že týden, co týden se setkáváme s nadšenými tvářemi učitelů, žasnoucími nad aktivitami našich studentů a nad naší vybaveností i přes to, že jsme státní škola.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek