Festival svobody na SSPŠ

Ve dnech 14. a 15. listopadu jsme se zapojili do akce pořádané organizátory občanských nezávislých iniciativ a organizací s názvem Festival svobody.

Mgr. Ivona Liptáková, pedagog

Možností jak si připomenout listopadové události roku 1939 1989 bylo více, my jsme z důvodu časové a organizační náročnosti zvolili formu workshopů, besed a výstav. Podařilo se nám domluvit celkem 14 akcí, z nichž nejúspěšnější dle ohlasů studentů byly: Mediální manipulace (Transparecy International), FEEL THE (HI)STORY (Stužák), Zítra celá země (Post Bellum).

Zároveň s tímto jsme zapůjčili od organizace Post Bellum výstavu Střípky revoluce, která kombinuje historické reálie s emotivními příběhy pamětníků. Obsahuje prvky tzv. rozšířené reality, díky kterým ožívají příběhy ve formě videí a animací v mobilních telefonech. (Výstava byla též umístěna

17. 11.2019 v Praze na Národní třídě při akci nazvané Korzo Národní – oslavy svobody 17. listopadu na Národní třídě.)

Naši studenti byli velmi dobře hodnoceni (aktivita, disciplinovanost) všemi lektory, se kterými jsem po skončení akcí mluvila.

Všem děkuji za účast a za zdárný průběh všech akcí. Velké poděkování patří Kristýně a Vojtovi ze 3.A a také Lence ze 2.L za pomoc s organizací.

Zbývá už jen dodat, že bude fajn něco podobného si zase zopakovat.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek