STUDENTI SPŠ MAJÍ MÍT ROLI AMBASADORŮ

Park Portheimka doslova praská ve švech, všude je plno dětí i jejich rodičů. Ti všichni se dostavili na Slavnosti škol Prahy 5, kterých se v podobě svého stánku účastní i Smíchovská SPŠ.

Tu na akci zastupují ředitel Radko Sáblík, student třetího ročníku Karel Škába a student druhého ročníku Ondřej Hlaváč.

Stánek SSPŠ, kde je představována virtuální realita na dvou noteboocích a rozšířená realita na mobilním telefonu, je neustále obklopen dětmi i dospělými, a je sbalen až půl hodiny po oficiálním ukončení slavnosti. To již je jinak park kolem prázdný, ale u stánku Smíchovské SPŠ stále ještě jsou zájemci o shlédnutí připravených ukázek.

„Dost jsme se zapotili,“ usmívá se Karel Škába, „Zájemců bylo pořád dost, a opravdu ze všech věkových kategorií. Některé děti přišly i vícekrát, zájem ale měli i jejich rodiče, babičky a dědečkové.“ doplňuje, pak se zasměje, „Ale byl tu i případ, kdy matka požádala dceru o brýle, že jen nakoukne do Terezína, a pak ve virtuální realitě setrvala dost dlouho. Až se dcera naštvala a začala se dost hlasitě dožadovat splnění slibu a navrácení brýlí.“

Radko Sáblík během akce jednal s novou starostkou Prahy 5 Renatou Zajíčkovou o zapojení Smíchovské SPŠ do programu Prahy 5 s názvem „Děti online“, který hodlá radnice spustit od ledna roku 2020.

„Cílem je poskytovat dětem této městské části s devadesáti tisíci obyvateli osvětu v oblasti jejich pohybu na sociálních sítích, aby se nestaly obětí patologických jevů. Program má zajišťovat Vzdělávací a informační centrum. Naše škola bude na tomto osvětovém programu úzce spolupracovat a naši studenti se stanou v programu ambasadory, tedy budou informace dětem předávat,“ vysvětluje Radko Sáblík, „Zároveň jsme ale probírali i další oblasti spolupráce na propagaci programu, osvětě pro rodiče dětí či seniory. O tom všem budou probíhat další jednání,“ dodává.

„Smíchovská škola je velmi známá a má nám opravdu co nabídnout,“ těší se na spolupráci Renata Zajíčková, „Její ředitel má tah na branku a takové lidi my do projektu potřebujeme. Rádi bychom v osvětě v chování na sociálních sítích byli vzorem i pro další městské části,“ doplňuje.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek