NÁVŠTĚVA KONFERENCE DEVOPS V OSTRAVĚ

Dne 3.října se v Ostravě v areálu vysoké školy Báňské konala velká konference DevOps, na kterou jsem se společně se třemi spolužáky z 3.K vypravili.

DevOps je zkratka pro Developer and IT Operations. Je to přístup k vývoji softwaru, který zdůrazňuje komunikaci, spolupráci a integraci mezi vývojáři a odborníky na informační technologie z provozu. Na konferenci přednášeli odborníci z velkých firem například z Amazonu, Alefu Nula a Kiwi.

Při příchodu nás uvítaly velmi milé uvaděčky, od kterých jsme dostali visačky s naším jménem a program akce. Na konferenci bylo mnoho účastníků ze zahraničí a přednášky probíhaly v angličtině, což nás z počátku překvapilo, ale všemu jsme rozuměli. Po slavnostním zahájení následovaly odborné přednášky, které se točily většinou okolo AWS (Amazon web services) a nástrojů pro práci s cloudem. Nejzajímavější mi přišla přednáška vývojáře Amazonu, který pracuje na vývoji AWS už přes 30 let. Přednášel o tom, jak AWS začínalo, co plánují do budoucna a na jakých všech projektech pracují. Mezi přednáškami byly coffee breaky, během kterých se bylo možné občerstvit anebo se pobavit u několik aktivit a soutěží, například VR zóna a retro herní automaty. V poledne jsme si pochutnali na obědě připraveným skvělým cateringem. Odpoledne následovalo několik workshopů. Já jsem si vybral workshop soutěžního programování, na kterém nám ukázali, jak toto programování probíhá, a nakonec jsme si i sami zasoutěžili.

Bylo velmi zajímavé slyšet přímo od odborníků různé možnosti řešení infrastruktury a o tom kam se technologie cloudových služeb posouvají. Konferenci jsme si užili a plánujeme ji příští rok navštívit znovu.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek