Rozhovor s mistrem ČR LUKÁŠEM WEHRENBERGEM

Mistrem ČR v lodní třídě Optimist se stal poprvé ve 13 letech a letos v září slavil další úspěch. Student Lukáš Wehrenberg sbírá tituly “jako na běžícím pásu”.

►Lukáši, koncem září jsi se stal mistrem ČR v lodní třídě 420. Jak probíhal celý závod?

Mistrovství republiky v lodní třídě 420 probíhá vždy tři dny a ani tento rok tomu nebylo jinak. V ČR jsou jen tři vodní nádrže, na kterých je možné mistrovství republiky odjet a tento rok se vrchol sezony odehrál na Lipně. První den závodu foukal poměrně slabý vítr 3–4 m/s a jelikož jsme byli jedna z těžších posádek, tak jsme zajeli třikrát druhé místo, což nebyl zas tak špatný výkon. Druhý den foukal středně silný vítr 5-7 m/s a díky tomu jsme se dostali do vedení s docela slušným náskokem. Třetí den už jsme jen udrželi první pozici v dost silném větru.

►Jaké byly tvé pocity bezprostředně poté, co jsi převzal pohár pro vítěze?

Přestože že je to už můj 5. titul mistra republiky, byl jsem rád, že se nám titul podařilo obhájit.

►Mezinárodní Mistrovství ČR jsi vyhrál již v roce 2015, a to v lodní třídě Optimist. Jaké další úspěchy máš za sebou?

Mistrovství republiky jsem v lodní třídě Optimist vyhrál 3x, z toho 2x jako jednotlivec (poprvé v roce 2015 v necelých 13 letech) a 1x jako tým o třech závodnících. Poté jsem loni přešel na lodní třídu 420, což je 2- posádková loď a na té jsem vyhrál letos už podruhé MS republiky.

►Podívejme se do tvého dětství, kdy jsi začal s jachtingem?

Jachting dělám už od 7 let, takže nyní desátým rokem.

►Jak to máš s tréninky? Stíháš vše se školou?

Jelikož v Česku není moře a všechny větší vodní nádrže jsou více jak 1 hodinu nebo více od Prahy tak pravidelně netrénuji a díky tomu stíhám školu bez problémů.

►Když už jsme u té školy, jak se ti daří a co tě nejvíc baví na téhle škole?

Myslím, že školu zvládám bez problémů a nejvíc mě baví hardware.

►Otázka na závěr, co je tvůj životní sen?

Zatím nevím, co bych chtěl přesně dělat, ale umím si představit svou budoucnost v několika průmyslových odvětvích, kde bych rád jednou vymyslel něco průlomového.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek