REPORT: Vyrovnané utkání rozhodl bývalý hráč Pardubic

Share on email
Share on whatsapp

Filip Reiniš, student 3. ročníku Smíchovské SPŠ, Fotograf v Pražské O2 aréně hokejového týmu HC Sparta Praha na studentský projekt

12. kolo ELH

Před začátkem zápasu jsem přemýšlel, jak by to dnes mohlo dopadnout. Z minulých sezón vzpomínám na doby, kdy HC Dynamo Pardubice bojovali o udržení v České nejvyšší soutěži. Jenže v předchozím utkání vyhráli nad výborně hrajícími Oceláři Třinec 4:2, což nikdo nečekal, proto Pardubice mohli překvapit.

V Pražské O2 aréně se na první gól příliš dlouho nečekalo, po čtyřiceti dvou sekundách se v těsné blízkosti Pardubického brankáře Ondřeje Kacetla ujal puku mladý Sparťan Lukáš Rousek, který nekompromisní střelou nad lapačku skóroval na 1:0.  Do konce třetiny se již žádná zásadní akce nestala.

Po dobu celé druhé třetiny Sparta svůj tlak stále více zmírňovala a všem bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy se podaří Dynamu vyrovnat. Pardubice Spartu přestřílely, avšak neměly takové štěstí a Pražský brankář Matěj Machovský všechny šance zlikvidoval.

V polovině 3. dějství se Východočeši přeci jen dočkali. V závaru před brankou Machovského se nejlépe zorientoval Jan Mandát, díky kterému se puk dokutálel na brankovou čáru. Pardubičtí hráči gól na ledě bouřlivě oslavili před zraky svých příznivců. Stav utkání 1:1 tedy znamenal, že se začalo hrát de-facto od začátku.

Prodloužení je částečně o štěstí, protože se hraje 3 na 3 hráče. Ačkoliv perníkáři začali prodloužení v přesilovce, nakonec se z druhého bodu radovala Sparta. V čase 61:50 prostřelil Kacetla navrátilec David Tomášek. Dynamo se tedy po těžké bitvě vrací domu jen s jedním bodem.

Konečný stav utkání HC Sparta vs. HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodloužení.