REPORT: Sparťané si prodloužili vítěznou šňůru na sedm utkání v řadě!

Share on whatsapp

Filip Reiniš, student 3. ročníku Smíchovské SPŠ, Fotograf v Pražské O2 aréně hokejového týmu HC Sparta Praha na studentský projekt

Předehrávka 20. kola ELH

23.10.2019

Ačkoliv HC Energie Karlovy Vary v sezóně 2016/17 spadly do 1. ligy, tak se jim minulý ročník podařilo zase zpět postoupit. Z toho můžeme usoudit, že tým hrál převážně na chvostu tabulky. Tento rok ale znamená pro Karlovy Vary změny v kádru nečekaný a překvapivý posun na celkové listině, kde se pohybují okolo 6. místa.

Pražanům v první třetině Energetici ukázali, jak se využívají přesilovky a po faulu útočníka Lukáše Pecha padl první gól s tečí. Za střelce byl označen Lukáš Flek. Západočeši tedy skórovali na 0:1.

Do druhé třetiny Sparťané vlétli s velkým odhodláním. A byla to třetina opravdu úžasná. Jen ve třech předchozích utkáních se podařilo Pražanům vyhrát 2. třetinu 4:0, což hlavně rozhodlo toto klání a poslední třetina se dohrávala z nutnosti. Mezi střelce se střídavě započítávali pouze dva hráči. Jako první udeřil ve 20. minutě Lukáš Rousek, poté čerstvá posila ze Slovenska Milan Jurčina. Takto se dělo i podruhé. Oba hráči si tedy připsali 2 góly a otočili dění v Praze. Na střely a dorážky byl krátký teprve 17letý brankář Energie Jan Bednář.

V poslední třetině své tempo již Sparta zmírnila a hrála s pohodou. 4 minuty před koncem vypíchl Sparťanský útočník Robert Říčka puk Karlovarskému obránci, rychle přihrál Andrejovi Kudrnovi, který vyslal rychlou nekompromisní střelu pod horní tyčku. Bednář byl bez šance. Kudrna upravil tedy skóre na konečných 5:1 a přitom se mohl radovat i ze svého 100. bodu v dresu Sparty.

Konečný stav utkání HC Sparta vs. HC Energie Karlovy Vary 5:1.