Space Camp Turkey je jedním ze tří vesmírných táborů na světě a jedním ze dvou v Asii. Byl otevřen 12. června 2000 a už ho navštívilo přes 160 tisíc dětí z 50 zemí. Díky Smíchovské SPŠ, a zejména panu Koňaříkovi, jsem měla možnost se zúčastnit tohoto tábora.

Space camp překonal mé očekávání. Celá atmosféra byla mnohem lepší, než jsem si myslela. Všem bych tento tábor doporučila. Pro účast na Space Campu musíte splňovat věkové podmínky. Na tábor se tedy mohou podívat jen děti v rozmezí věku od 10 do 15 let.

Co mě na Space Campu tak zaujalo a překvapilo? Měli jsme velice zajímavý program. Každý den jsme měli mnoho lekcí (všechny témata se samozřejmě týkala vesmíru). Fascinující byl simulátor, díky kterému jste si mohli vyzkoušet, jak se cítí astronauti ve stavu beztíže nebo na měsíci. Další zajímavostí byla možnost postavit a vypustit vlastní raketu. Součástí našeho pobytu na Space Campu bylo i několik kulturních akcí. Jednou z nich byla Special Event Night a BBQ party. Také jsme měli možnost společně soutěžit ve sportovních či intelektuálních aktivitách.

Hlavní aktivitou Space Campu byla kosmická mise, kde měl každý člen svou jedinečnou roli, kde vše probíhalo jako v reálu. V průběhu celé naší míse jsme měli možnost se vzájemně lépe poznat a naučit se pracovat v týmu, kdy bylo velice důležité přemýšlet v rámci kolektivu, nikoli individuálně sami za sebe,
což náš tým
opravdu zcelilo a vytvořili jsme si na akci příjemnou atmosféru, která se nesla celým pobytem.

Jednou z předností celého tábora byla kvalita zaměstnanců, kteří jsou velice ochotní a udělají maximum pro spokojenost každého jednoho dítěte na táboře. Vedoucí byli mladí a dokázali si s námi vytvořit přátelské pouto, což mnoha dětem pomohla při odbourání studu. S některými z nich udržuji kontakt dodnes.

Komunikace probíhala pouze v angličtině, tudíž jsem měli možnost použít naše již dosavadní znalosti anglického jazyka a případně se něco nového přiučit.

Jedinou výtku bych měla k počtu účastníku, kterých bylo doopravdy hodně a někdy nás to lehce zdržovalo, nicméně to neberu jako veliké mínus ku poměru kladných věcí, které nás celým táborem provázely.

Space Camp mě obohatil o mnohem více než jen o znalostech vesmíru. Potkala jsem spousty nových kamarádů z celého světa, protože jsme v týmu měli děti ze zemí jako je Rusko, Řecko, Bulharsko, Španělsko a samozřejmě také z České republiky. Jako největší obohacení beru to, že jsem se naučila spolupracovat, předvídat, a hlavně komunikovat s ostatními při řešení nějakého problému.

Space Camp bych doporučila všem. Hlavní je atmosféra v týmu a spolupráce s lidmi napříč celým světem.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek