Maker Faire Prague 2019

22– 23. června 2019 se v Praze na výstavišti Holešovice konal již druhý ročník festivalu Maker Fair Prague. Jedná se o festival zaměřený hlavně na vyrábění, kutilství, DIY, vědu, technické vyrábění a mnoho dalšího. Hlavním tématem je tedy všestranná tvořivost. Tento festival založil magazín ,,Make“ právě na oslavu těchto zájmů. Mezi původní festivaly patří festival v New York City, San Mateo, California a Detroit. V posledních letech se však tyto festivaly začínají pořádat po celém světě a začínají být čím dál více populární. Minulý rok tento festival navštívilo cca 10 000 návštěvníků.

Během letošního festivalu probíhalo mnoho zajímavých přednášek, workshopů a představení. Konala se zajímavá fyzikální show, chemická show a dokonce nás navšívila i Americká Makerka a Youtuberka Estefannie se zajímavou přednáškou o jejích projektech. Jedním z moderátorů/uvaděčů těchto přednášek byl vedoucí PR oddělení SSPŠ Michael Kalista.

Na festivalu jsem narazil na mnoho zajímavých a inspirujících stánků a jedním z nich byl i stánek naší školy. Na festivalu jsme se také mohli podívat na stánky některých ze sponzorů a to např. Hornbach nebo ČVUT.

Opravdu všem mohu tento festival vřele doporučit, jelikož se z mého pohledu jedná o opravdu zajímavý projekt a zároveň se zde můžete něco naučit. Pokud jste například ještě na základní škole, mohl by být festival inspirací pro vaše budoucí zaměření nebo si můžete prohlídnout stánek SSPŠ a promyslet, zda by to nebylo něco pro vás.

U stánku SSPŠ jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet virtuální realitu či si zajezdit v opravdu věrném simulátoru závodního auta. Také byla možnost prohodit pár slov s některými ze studentů SSPŠ.

Z viděných reakcí mohu usoudit, že akce byla zábavná a zajímá hlavně pro nejmenší ale také pro dospělé. Každý si přišel na své a celá komunita Makerů se po celý víkend skvěle bavila.
Pokud vás baví technologie či rádi něco kutíte, tak se rozhodně jedná o akci pro vás.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek