Kurz Coding and Robotics na SSPŠ

Není rychleji měnícího se odvětví, než je to naše. IT se mění téměř ze dne na den a jednoduše není možné, aby se na školách vyučovalo něco, co platilo například před pěti lety. Pravděpodobně to totiž již neplatí. Základní i střední školy napříč celou Evropskou unií tak posílají své odborné učitele na kurzy jako je třeba Coding and Robotics, který naše škola na přelomu července a srpna pilotně organizovala v kooperaci se společností ITC Internatonal.

Samotné jednání s firmou započalo již na podzim minulého roku. Společně jsme vytvořili týdenní intenzivní kurz pro 15 účastníků, který se bude zaobírat problematikou robotiky a dalších návazných oborů. Zároveň naším cílem nebylo je problematiku učit a pokoušet se z nich za týden udělat nejlepší tvůrce robotů – ono to ani za tak krátkou dobu moc nejde. Prioritou pro nás bylo ukázat, jak se různé odnože IT vyvíjí a jelikož se tyto progresivní předměty na naší škole vyučují, tak účastníkům názorně ukázat, jak taková výuka probíhá.

Všechno začalo v pondělí 29. července, kdy účastníci dorazili na naší školu do učebny č. 2, kde měli k dispozici malý catering, kávu a usměvavou asistentku, která jim se vším ochotně pomohla. Hned na začátku je přišel přivítat pan Ředitel a řekl jim několik slov o naší škole. Tu jsem jim následně i ukázal na komentované prohlídce.

A povím vám, takto nadšené lidi na prohlídce jsem ještě neviděl. V každé učebně jsme strávili alespoň 10 minut, neustále mě zastavovali a na něco se ptali. Následně přišla na řadu samotná výuka, která normálně probíhala od 9:00 do 12:30. V případě dvou dnů dokonce až do 16:30. Během těchto pěti dní jim byla představena Cinema 4D panem Bezákem, Lego Mindstorms panem Kučerou, výuka programování panem Neumannem, virtuální realita panem Jarešem a Autodesk Inventor, Arduino a 3D tisk panem Štěpánkem.

Jednalo se pilotní kurz, který čekají drobné změny a dále bychom ho rádi nabízeli společně s firmou ITC International TEFL Certification s.r.o. dalším klientům. Jediný větší problém, který za celou dobu nastal, byl, že ze začátku byla obtížnost celého kurzu nastavena příliš vysoko. Byla to až komická situace, když za námi začali chodit účastníci, že naši studenti jsou na ně příliš šikovní a že nestíhají. Museli jsme tak apelovat na hlubší probírání základů.

Na kurzu byli učitelé z italských, španělských, portugalských, tureckých a irských škol a všichni byli z průběhu kurzu naprosto nadšení. Stejně tak my s firmou ITC International z naší vzájemné spolupráce a těšíme se na další kurzy, které se nám povede společně zorganizovat.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek