Future port prague 2019

Letošní Future port Prague (FPP) se opět představil v tom nejlepším světle. Své nejmodernější technologie, postupy a inovátorské myšlenky zde vystavovalo přes sto dvacet firem a subjektů z celého světa, což přilákalo širokou veřejnost. Celkem festival za dva dny navštívilo 100 000 návštěvníků, kteří měli možnost nejen něco vidět a slyšet, ale hlavně zažít.

Studenti Smíchovské střední průmyslové školy se také zúčastnili tohoto festivalu, aby mohli návštěvníkům představit a ukázat studentské práce a projekty. Naším jediným výstavním artiklem byly vizualizace a hry předváděné pomocí virtuální reality. Samozřejmě jsme nemohli konkurovat, co se týče kvality vybavení ostatním vystavovatelům, o to více však byli lidé překvapeni, když viděli naši jedinečnou práci. Virtuální prohlídky Osvětimi a Terezína byly velmi populární, avšak nemohly ani zdaleka konkurovat simulované chůzi po prkně ve vysoké výšce, která se jednoznačně stala hitem, aspoň co se týče našich vystavovaných produktů.

Během těchto dvou dnů se u našeho stánku vystřídalo několik desítek možná i stovek zájemců, kteří si na vlastní oči chtěli vyzkoušet něco nového. Nutno podotknout, že výstava byla plná headsetů virtuální reality, ale většina z nich užívala komerční produkty, které se dost často opakovali.

Když jsem si našel chvíli a procházel jsem se po výstavišti, zaujalo mě hned několik projektů od jiných vystavovatelů. Nejvíce mě však oslovil letecký simulátor, kde obyčejný smrtelník jako já, se aspoň na malou chvíli mohl stát pilotem stíhacího letounu F- 16. Festival FPP 2019, jsem si skutečně užil, atmosféra a zážitky byly nad mé očekávání a jsem velmi vděčný, za příležitost se této události zúčastnit.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek