A. Davis a LeBron James. Začátek nové dynastie?

Studentské zpravodajství Presloviny.cz založeno pod Smíchovskou střední průmyslovou školou a vedenou jejímy studenty, absolventy a učiteli.

Lukáš Svoboda, student

O přestupu fenomenálního Anthonyho Davise, který požádal o transfer na začátku tohoto roku, informuje jako první Adrian Wojnarowski z ESPN.

Podle jeho zdrojů se Lakers ve prospěch veterána vzdají Lonza Balla, Brandona Ingrama a Joshe Harta, Pelicans získají
i tři volby v prvních kolech draftů včetně letošní pozice číslo 4.

Tým kolem čtyřiatřicetiletého LeBrona Jamese a šestadvacetiletého Davise se obratem stane jedním z hlavních uchazečů o titul 2020 – bez ohledu na to, kterými hráči vedení Lakers tuto dvojici doplní.

Obě hvězdy se přátelí, mají i stejného agenta a James už také na instagramu novou posilu nadšeně přivítal. „AD je na cestě. Pojďme na to, brácho. Tohle je teprve začátek,“ napsal James.

Třetí hvězda tohoto týmu je známa už nyní: celek z LA při jednáních s Pelicans usiloval hlavně o to, aby udržel Kyla Kuzmu. A to se mu podařilo.

Davis hrál za New Orleans od roku 2012, kdy z něj klub udělal hvězdu draftu. Za tu dobu tým jen dvakrát postoupil do play off a ani to se mu letos nepodařilo, stejně jako Lakers.
V uplynulé sezoně zaznamenal Anthony Davis v průměru 25,9 bodu a 12 doskoků na zápas, v sedmileté kariéře v NBA má bilanci 23,7 bodu a 10,5 doskoku na utkání.

Davis, který má smlouvu ještě na jednu sezonu, se před několika dny nechal slyšet, že nový kontrakt podepíše buď s Lakers, anebo s newyorskými Knicks. Zájem o něj přitom měli i v Bostonu, Brooklynu či Los Angeles Clippers, New Orleans však tyto kluby nedokázaly oslovit s dostatečně lákavými nabídkami.

Od New Orleans se nyní pro změnu očekává, že se na špičku NBA vydrápe někdy v příští dekádě.

Talentovaného Balla a Ingrama a špičkového rozehrávače Jrue Holidaye už brzy doplní teenager Zion Williamson. Že si ho Pelicans vyberou jako číslo jedna v červnovém draftu, je jisté na 99,99 procent. Zajímavé doplnění týmu se nabízí i s nově získanou čtvrtou volbou.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek