VÁŠ STUDENT BYL ÚŽASNÝ, PANE ŘEDITELI

Student třetího ročníku Smíchovské střední průmyslové školy Adam Skokan přichází na pódium v sále Černínského paláce, kde sídlí Ministerstvo zahraničí. Zanedlouho začne další panelová diskuse v rámci dvoudenní mezinárodní konference „Digitální Česko“, kterou organizuje Politický institut.

Naprosto bez nervozity si osmnáctiletý mladík sedá vedle bankéře a ekonoma Pavla Kysilky, nedaleko ministra školství Roberta Plagy či europoslankyně Martiny Dlabajové, která tuto diskusi bude i moderovat. A zcela uvolněně pronáší úvodní řeč, následně pak ve stejném stylu odpovídá na další otázky. Bez ohledu na silné obsazení panelu se stává jeho hvězdou, všichni obdivují jeho bezprostřednost, výborné vyjadřovací a komunikační schopnosti.

„Na naší škole je nám dáván velký prostor pro náš individuální rozvoj,“ sděluje Adam Skokan publiku, „Za což můžeme poděkovat našemu panu řediteli. Pokud by měl někdo zájem, může se ho i zeptat, sedí v druhé řadě,“ upozorní na svého „šéfa“ Radko Sáblíka. Ten se jen usmívá a sleduje, jak jeho student exceluje.

„Váš student byl úžasný, pane řediteli. Můžete na něj být právem pyšný,“ konstatuje na závěr besedy Martina Dlabajová a obrací se k Radko Sáblíkovi do hlediště. Po jejím skončení s ním diskutuje o možnosti navštívit Smíchovskou SPŠ a seznámit se s jejími různými projekty, o kterých dle svých slov již hodně slyšela.

„Jak vy to děláte, pane řediteli, že máte takové studenty,“ zeptá se manažera Smíchovské SPŠ později ministr školství, který oceňuje, jak sebevědomě působil zástupce školy v besedě.

„Je to především díky tomu, že studenti se klidně už od prvního ročníku zúčastňují různých konferencí, zastupují školu na jednáních se sociálními partnery. Nebojím se jim dávat důvěru, kterou mi oni poté splácejí. Tím pro ně není problém hovořit s kýmkoli,“ vysvětluje Radko Sáblík. Jeho zdůvodnění se líbí i Robertu Plagovi, který souhlasně přikyvuje.

Adam Skokan má na konferenci na starosti stánek pod hlavičkou Asociace rozšířené a virtuální reality, pomáhají mu další čtyři studenti Smíchovské SPŠ.

„Myslím si, že je skvělé, jaké možnosti dostávám,“ libuje si Adam, „Můžu vyjádřit své názory a domněnky před publikem. Diskuse byla skvělá, myslím si, že měla smysl, hlavu a patu. Tak jsem ji nechal běžet, i když jsem chtěl někdy něco dodat či doplnit. Všichni měli zajímavé příklady a ukázky praxe. Panelová diskuse, ze které jsem se opravdu něco i dozvěděl,“ dodává spokojeně.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek