VAŠE ŠKOLA MÁ VÝBORNÝ ZVUK

„Původně se přihlásilo jen dvanáct z vás, a tak jsem schůzku přesunul to téhle menší konferenční místnosti,“ říká na úvod omluvně architekt Michal Postránecký, vedoucí Centra města budoucnosti na CIIRK, Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Dejvicích. Právě zahajuje další setkání partnerů Centra. Jeho asistentka ještě přináší další židle z vedlejší místnosti, přítomní zástupci firem se ale spořádaně sesedají, aby na každého vyšlo kousek prostoru.

Michal Postránecký hodnotí uplynulé období, popisuje, co se připravuje, jak probíhá komunikace, o kterých projektech s partnery jednal. Upozorňuje na připravovaný web.

„Jsem domluvený s panem ředitelem Smíchovské střední průmyslové školy, že jeho studenti udělají krátké video každému, kdo o něj bude stát,“ přidává nabídku.

„Mělo by jít o třicetivteřinové video před vaším rollupem, nebo před zdejší vaší prezentací,“ upřesňuje ředitel Smíchovské SPŠ Radko Sáblík, „Pokud by však někdo měl zájem na jiném formátu, je možné se domluvit. Ale tam by už šlo o jinou cenu, muselo by se točit na více kamer, ve vašich firmách,“ doplňuje, a jeho vyjádření se setkává s pochopením přítomných.

„Studenti Smíchovské školy zajistili kompletní servis při slavnostním zahájení Centra města budoucnosti a o něco později i při slavnostním zahájení expozice Virtualizace Prahy paní primátorkou. Zajistili ozvučení i natočení reportáže,“ upozorňuje Michal Postránecký.

„A udělali to moc dobře, byli jsme nadmíru spokojeni,“ bere si slovo Petr Svoboda, manažer Operátora ICT, Prahou založené firmy zajišťující v hlavním městě oblast IT.

Program schůzky pokračuje, pak každý z partnerů dostane příležitost se představit a informovat ostatní o svých nejbližších aktivitách. Druhý zástupce Smíchovské SPŠ Michael Kalista, vedoucí PR oddělení, hovoří o připravovaném festivalu techniky a také o soutěži s názvem „Ideaton – Genius Loci 2018“.

„Na škole vyhlašují soutěž, kdy se budou účastníci snažit vyjádřit, jak vidí budoucnost v roce 2118. Proto ten název. Jde jen o zahájení, pak chceme ve spolupráci vyhlásit dlouhodobou soutěž, do které se zapojí Centrum města budoucnosti i profesní svaz architektů,“ doplňuje ho Michal Postránecký.

Když je program vyčerpán, oficiální část schůzky končí. Nastává však čas na separátní jednání, kterých se rozbíhá hned několik. Partneři se domlouvají na dvoustranné či vícestranné spolupráci, což je vlastně i hlavním cílem Centra města budoucnosti.

„Vaše škola má na Středočeském kraji výborný zvuk,“ říká Karel Piškule, koordinátor strategického rozvoje Středočeského kraje, právě diskutuje o průniku zájmů s ředitelem Smíchovské SPŠ. A nacházejí jich hned několik, uvažují i o konferenci pro ředitele škol a představitele obcí středočeského regionu, kterou by pražská škola zorganizovala v blízké budoucnosti.

„Dnešní schůzka byla vážně dost plodná,“ obrací se Radko Sáblík ke svému podřízenému, když opouštějí budovu CIIRKu, přitom si mimoděk překontroluje několik vizitek, které dnes získal do své již značně rozsáhlé sbírky.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek