Future Port Prague

Holešovická tržnice je plná moderních technologií. Není se čemu divit, neboť se zde koná další ročník festivalu s názvem Future Port Prague. Návštěvníci si mohou mnoho z atraktivních ukázek nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet.

Opět zde můžeme najít i prezentaci Smíchovské střední průmyslové školy, a to dokonce hned u dvou stánků. Ten první vytváří společně s Národní koalicí pro digitální pracovní místa, zřizovanou MŠMT. V menší části stánku se nachází prezentace této organizace, v té větší se houfují hosté u několika dronů a také si zkoušejí různé programy ve virtuální realitě. Studenti Smíchovské SPŠ jim podávají ke všemu odborný výklad, a činí tak s velkým zaujetím, i proto jsou důvěryhodní.

Studenti Smíchovské SPŠ jsou však i na jiném místě Holešovické tržnice, u stánku vysokoškoláků ze Strahova. Tam mají hned tři pracoviště virtuální reality, na dvou běží unikátní virtuální prohlídka koncentračních táborů Auschwitz I. a Auschwitz II.-Birkenau, na třetím VR hra „Sněhuláci“, kterou
vytvořili student třetího ročníku Robin Bezák a student druhého ročníku Kryštof Toman, a to během minulých vánočních prázdnin.

„Ty sněhuláci jsou vážně bezvadná hra,“ říká asi desetiletý hoch svému kamarádovi, aby po chvíli přivedl dalšího.

„Mnoho návštěvníků k nám přichází cíleně, chtějí si prohlédnout projekt Osvětim. Už o něm slyšeli v televizi nebo od někoho, kdo ho už viděl a doporučil ho,“ vykládá Tadeáš Chrzanowski, student třetího ročníku Smíchovské SPŠ, který se stará o stánek i techniku, ale rovněž pomáhá zájemcům s nasazením speciálních brýlí a vysvětluje jim, jak se ve virtuálním prostoru pohybovat.

„Akce se zdařila, i díky velmi dobré komunikaci mnoha našich studentů,“ uzavírá festival Jan Tesař, absolvent a učitel Internetu věcí Smíchovské SPŠ, který spolu s dalším absolventem Františkem Flachsem byl za svou školu hlavním koordinátorem akce.

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se k odběru novinek