ROZHOVOR S Ondřejem Hlaváčem

Denis Rohožka, student

skola

25.2.2019

►V prvé řadě ti gratulujeme ke zvolení předsedou Studentské rady Smíchovské střední průmyslové školy. Po pěti měsících na škole docela slušná kariéra. Jak vidíš svou budoucnost v této pozici?


Doufám, že pozici předsedy budu předávat až ve čtvrtém ročníku a určitě bych rád zůstal inovativní a spolu se svým týmem přispíval nápady, které by byly prodiskutovány a následně realizovány.

►Máš už nějaké konkrétní plány na činnost Studentské rady?


Máme připraveno pár projektů, o kterých plánuji diskutovat na schůzkách rady a jako jedna z prvních věcí k řešení bude rekonstrukce audiovizuálního studia.

►Byl jsi koordinátorem účasti zahraničních vysokoškolských studentů na naší škole v rámci projektu EDISON. O čem vlastně je tento projekt, kterého se Smíchovská střední průmyslová škola tradičně zúčastňuje?
Projekt má za cíl přenést část kultury a zvyků z vybraných zemí a obohatit tak náš názor na okolní svět. Zároveň si můžete tváří v tvář otevřeně popovídat o čemkoliv jen chcete.

►Jak dlouho jsi váhal nad nabídkou ředitele, aby ses ujal role koordinátora v projektu EDISON?


Jelikož je projektů opravdu hodně, tak není příliš času na váhání a v případě EDISONu tomu nebylo jinak. Rozhodnuto bylo okamžitě.

►Vybral sis za pomocníky spolužáky ze své třídy prvního ročníku. Jak jste nakonec celou akci zvládli a jak byli spokojeni hosté ze zahraničí?


Tým jsem vybíral pečlivě, a především podle spolehlivosti, tudíž až na lehké drobnosti nenastaly žádné problémy. Každý člen naplnil nad míru má očekávání a mohl jsem se na ně spolehnout v každém směru. Dle mého soudu s námi i s celou akcí byli spokojeni studenti ze zahraničí, jak kvůli komunikaci, která mezi námi probíhala, tak kvůli ochotě, s kterou jsme se snažili jednat.

►S ředitelem školy Radko Sáblíkem a s panem profesorem Janem Tesařem se také zúčastňuješ jednání s Centrem města budoucnosti Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Jakou pozici bys měl v této spolupráci mít?


Na jednáních zastupujeme školu jakožto partnera. takže bych popsal moji pozici jako zastupitele či prostředníka.

►Láká tě svět moderních technologií, internetu věcí?


Konkrétně IoT (internet věcí) mě teď zajímá ze všeho nejvíc a chtěl bych s v této oblasti někam posunout což se mi pomalu daří a následně se zapojit do projektů nebo dokonce začít vlastní s IoT spojený.

►Jsi na Smíchovské střední průmyslové škole teprve pět měsíců. Naplnily se už některá tvoje očekávání? Co považuješ u Smíchovské střední průmyslové školy za její nejsilnější stránku?


Moje očekávání byli o dost nižší, než se doposud naplnila, takže myslím že k očekáváním nemusím nic dodat, ale to neznamená, že bych nechtěl pokračovat dál a využít možnosti které tu jsou. Nejsilnější stránkou naší školy je nejspíše otevřenost učitelů ke studentům a prostor pro nápady a projekty se kterými můžou kdykoliv přijít.

►Někteří studenti mají při přechodu ze základní na střední školu problém s vyššími nároky učitelů. Jak se ti daří zvládat studium a tvoje další aktivity, kterých není zrovna málo?


Aktivit je teď vskutku dostatek, ale nemyslím, že to přílišně ovlivňuje můj prospěch ve výuce. Určitě nejsem jak říkajíc ,,premiant třídy“, ale jsem zastánce názoru, že známky mají svou hodnotu, ale měly by se brát s nadsázkou. Nejdůležitější jsou vědomosti a schopnost umět prosadit svůj názor.

►Jsi nový předseda Studentské rady. Máš na závěr našeho rozhovoru pro své spolužáky nějaký vzkaz?


Neomezovat se sám sebou a otevřít se novým nápadům, které pak můžete využít do budoucího studia. Plánovat a realizovat projekty, zapojovat se do akcí školy a snažit se naplno využít svůj potenciál, a hlavně se nedržet zpátky.

Děkujeme za rozhovor.

Tištěné Presloviny

Stáhnout Presloviny

Nejčtenější Články

STŘEDOŠKOLSKÝ SNĚM

23.4.2018

506 zhlédnutí

KYTAROVÝ RÁJ JMÉNEM THOMANN

23.4.2018

368 zhlédnutí

Doporučené Články

SPOLUPRÁCE NA BUDOVÁNÍ CHYTRÉHO MĚSTA

Diskuze na téma budování města budoucnosti

V jídelně Základní školy Mníšek pod Brdy se schyluje k diskusi na téma budování měst budoucnosti, s konkrétním zaměřením na inteligentní budovy. Za improvizovaný panel si sedají ředitel Středočesk&ea...

MÉ AKTIVITY MI PŘINÁŠEJÍ NADŠENÍ A DOBROU NÁLADU

Rozhovor s Adamem Skokanem

►Nejdříve přijmi gratulaci ke svému vystoupení na besedě v rámci konference Digitální Česko. Působil jsi na ní velmi uvolněně. Opravdu jsi neměl žádnou trému před plným sálem a vedle osobností veřejného a politick...

KDYŽ PŘIJDE ČAS NA ZÁBAVU

Palác Lucerna se postupně zaplňuje hosty, jimiž jsou nejvíce rodinní příslušníci a přátelé studentů prvních a čtvrtých ročníků Smíchovské střední průmyslové školy. Není divu, nejprve bu...

LEDNOVÝ den otevřených dveří na SSPŠ

Jaký byl druhý lednový den otevřených dveří na SSPŠ?

Tradice Dne otevřených dveří naší Smíchovské střední průmyslové školy pokračovala úspěšně také letos – v tomto školním roce podruhé. Stejně jako v prosinci 2018 si i 10.ledna 2019 mohli z&...